telefon icon whatsapp icon
Petek Temizliği

Petek Temizliği

Ülkemiz genelinde, ısınma sistemi tercihi güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve ekonomik şartlar doğrultusunda doğalgaz olarak ilk sırada yer almaktadır.

İstanbul Avrupa Yakasında, Petek Temizleme firması, Kış ayları öncesi doğalgaz kombi ve petek tesisatı temizliği, bakımı uygun fiyatlar neticesinde, Sertifikalı uzman personellerimiz dahilinde yapılmaktadır. müşterilerimize önerimiz olarak aşağıdaki açıklamaları okuyunuz.

Doğalgaz sistemi evlerimizin Kombi ve petekleri sayesinde ısınmasına olanak sağlamaktadır. Bu ısınma verimliliğini artırmak için petek tesisatı sisteminin kış bakımı, temizliği düzenli aralıklar İle sertifikalı uzman personel dahilinde yapılması gerekmektedir.

Kombi Petek Bakımı Neden Yapılmalıdır? 
Sıkça sorulan sorular;

• Kombi çalışıyor ama Petekler ısınmıyor.

• Kalorifer devreye girmiyor.

• Demirdöküm kombi çalışıyor Petekler ısınmıyor.

• Kombi petekleri ısıtmıyor 

• Petek havası alınmasına rağmen ısınmaması.

• Kombi Kalorifer petekleri ısıtmıyor nedendir.

• Vaillant kombi çalışıyor peteklerde ısı yok. 

• Kombiye uzak petekler neden soğuk oluyor.

 vb gibi..

Elimizden geldiğince yanıtlamaya çalıştığımız sorularınızın cevabı;

- Peteklerin kirliliği, kalorifer sisteminin kış aylarında sürekli çalışarak devirdaim halinde olması, yaz mevsim geçişlerinde bekleme konumunda olması ve tesisat içerisindeki suyun uzun süreli sabit kalmasına dayalı bir takım etkenlerden dolayı pas, kirlilik, tortulaşma, kireçlenme gibi durumların oluşması, zamanla ısı verimliliğinin düşmesine yol açabilmektedir bu durumda temizlik şartı getirmektedir.

- Petek Tesisat giriş çıkış vs bağlantı kıvrım noktalarının fazlalığı ve kaynakların içeride taşması durumlarına görede petek alt ve üst kısımlarında ısı verimliliğinde farklılıklar gösterebilmektedir. fakat, belirtilen aşırı kirlilik gibi sebepler peteklerin üst kısımlardan başlayan ısı kayıplarıyla birlikte artarak  alt kısımlara doğru çok fazlaca hissedilebilecektir. tüm bunlar ile birlikte devirdaimin ağırlaşmasına ve alt bölgelerde ısı kaybının aşırı olması durumunda hem ısınamayıp, hemde yüksek faturalar ödemenizede sebep olabilecektir..

- Alınabilecek en basit uygulama şekli, yıllık kombi bakımlarınız esnasında, peteklerinizinde temizlenmesi, tesisatın rahatlatılmasıyla birlikte sizlere hem uzun ömürlü sistem kazandıracak, verimliliğide artıracaktır.  Kış bakımlarını İhmal etmemeniz size tasarruf sağlayacaktır. Komple genel bakım olarak temizlik işlemininde sizlere daha düşük bir maliyet sağlayabileceğini unutmayınız.

- Petek Reglaj ayarı yapılması tavsiyemizide belirtmek isteriz, sizlerin Evinizdeki en uzak peteğe ısı iletimini sağlayabileceğiniz çok basit bir işlemdir.  Öncelikle, kombi ve petek bakımlarınızı yaptırmanızı ve sonrasında ise,  Kombi cihazına en yakın petekten başlayarak üstteki vanasını kapatıp en az bir tur çevirip onu takip eden peteklerdende bir kaç tur açarak en son odadaki peteklere doğru en sona doğru cevirerek açar ve iyi bir devir daim, ısı verimliliği elde edebilirsiniz. 

Petek temizliğini Uzman Servis olarak, Yıllık düzenli bir şekilde yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Servisimizi arayarak gerekli bilgiyi edinebilir, kampanyalarımızdan sizlerde faydalanabilirsiniz.

kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi peteği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği