telefon icon whatsapp icon
Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği

Ülkemiz genelinde, ısınma sistemi tercihi güvenilirlik, kullanım kolaylığı ve ekonomik şartlar doğrultusunda doğalgaz olarak ilk sırada yer almaktadır.

Doğalgaz sistemi evlerimizin petekler sayesinde ısınmasına olanak sağlamaktadır. Bu ısınma verimliliğini artırmak için petek tesisatı sisteminin bakımının, temizliğinin düzenli aralıklar İle sertifikalı uzman personel dahilinde yapılması gerekmektedir.

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Peteklerin kirliliği, kalorifer sisteminin kış aylarında sürekli çalışarak devirdaim halinde olması, yaz mevsim geçişlerinde bekleme konumunda olması ve tesisat içerisindeki suyun uzun süreli sabit kalmasına dayalı bir takım etkenlerden dolayı pas, kirlilik, tortulaşma, kireçlenme gibi durumların oluşması, zamanla ısı verimliliğinin düşmesine yol açabilmektedir bu durumda temizlik şartı getirmektedir.

Petek Tesisat giriş çıkış vs bağlantı kıvrım noktalarının fazlalığı ve kaynakların içeride taşması durumlarına görede petek alt ve üst kısımlarında ısı verimliliğinde farklılıklar gösterebilmektedir. fakat, belirtilen aşırı kirlilik gibi sebepler peteklerin üst kısımlardan başlayan ısı kayıplarıyla birlikte artarak  alt kısımlara doğru çok fazlaca hissedilebilecektir. tüm bunlar ile birlikte devirdaimin ağırlaşmasına ve alt bölgelerde ısı kaybının aşırı olması durumunda hem ısınamayıp, hemde yüksek faturalar ödemenizede sebep olabilecektir..

Alınabilecek en basit uygulama şekli, yıllık kombi bakımlarınız esnasında, peteklerinizinde temizlenmesi, tesisatın rahatlatılmasıyla birlikte sizlere hem uzun ömürlü sistem kazandıracak, verimliliğide artıracaktır.  Kış bakımlarını İhmal etmemeniz size tasarruf sağlayacaktır. Komple genel bakım olarak temizlik işlemininde sizlere daha düşük bir maliyet sağlayabileceğini unutmayınız.

Petek temizliğini Uzman Servis olarak yıllık düzenli bir şekilde yaptırmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Servisimizi arayarak gerekli bilgiyi edinebilir, kampanyalarımızdan sizlerde faydalanabilirsiniz.

kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi peteği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği
kombi petek temizliği