telefon icon whatsapp icon
Kombi Elektrik Gelmiyor

Kombi Elektrik Gelmiyor

Kombi cihazlarında yer alan ve çok özel bir görevi üstlenen beyin olarak tabir edilen elektronik Ana kartları farklı durumlara bağlı olarak hata ve arızası belirtileri göstermektedirler.  Kombi elektrik gelmiyor ise sebebi uzman kişilerce araştırılarak, gerekli tespit ve onarımın sağlanması tarafımızca yapılabilmektedir.

Kombi Anakart'ı belirli görevler dahilinde çalışma görevi üstlenir bir o kadarda hassastır, Kombi mekanik parçaları ile koordinasyonu sağlayarak, aynı zamanda emniyetli bir şekilde çalışmasını denetler. Kombi ışıkları yanıp sönüyor ise bunlar bir arıza kodu belirtmektedir, gerekli durumlarda kendini kapatarak arıza durumuna geçecek ve Resetleme (Yenileme) yapmanızı isteyecektir.

Cihaz üzerinde bulunan düğmelerinden Açma ve kapama yaptığınızda, yakınıda bulunan sigorta şalterini kapatıp açtığınızda, fişini kontol ettiğinizde Kombinin hiç bir ışığı yanmıyorsa  Müdahalede bulunmayarak mutlaka uzman kişilerden yardım almalısınız,

Elektronik kartın arızalanmaları genelde şu hususlar ile ortaya çıkmaktadır.

- Kalorifer böcekleride Anakart arızalanmalarına yol açabilmektedirler.

- Anakart içerisindeki malzemelerin zaman içerisinde sürekli kullanımdan oluşan eskime, kanal yollarında oluşabilecek ileti kopuklukları, aşırı ısınma vb gibi benzer  durumlardan dolayı, bir zaman sonra arıza belirtileride gösterebilmektedir.

- Elektriklerde Ani voltaj dalgalanmaları, düşmesi ve yükselmesi gibi değişiklikleride kartın içerisindeki malzemelerin bozulmasına yol açabilmektedir. 

- Arızalanmalar genelde, Elektrik kablo bağlantısı, yıpranma, priz, fiş, gibi kısımlardanda olabilmektedir, bu sebeple, emniyetli bir şekilde bağlantı kısımlarınında iyi izole, yani bantlama, vidalama gibi işlemlerininde kontrolleri iyi yapılmalıdır.

- Kombi Anakart arıza sebepleri arasında su ile temasıda söz konusudur. ve masraflı  olabilmektedir. Kısa devre olması durumunda tamiri, onarımı olamayabilecektir.

Bahsettiğimiz bir çok neden ve durumlardan dolayı Kombi çalışmıyor sebeplerinden biri olabilmektedir. Elektrik gelmeme sorunlarını birer örneği olarak elimizden geldiğince belirtmek istedik.


Kombide elektrik yok ise, Siz Müşterilerimiz, Uzman ekiplerimizce, ivedi yardım ve destek  almanız için, Servisimizi arayabilirsiniz.